Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Autoriteti i Konkurrencës: Ulje të çmimeve në Aeroportin e Rinasit

Autoriteti i Konkurrencës: Ulje të çmimeve në Aeroportin e Rinasit

0 Komentet 🕔27.12.2013 - 10:56

Autoriteti i Konkurrencës ka kërkuar heqjen e monopolit të fluturimeve ndërkombëtare për aeroportin e Rinasit si dhe uljen e tarifave të shërbimit që ofron ky aeroport.

Kryetarja e Komisionit të Konkurrencës, Lindita Milo, tha se ekskluziviteti dhe tarifat shumë të larta dëmtojnë konkurrencën në tregun e fluturimeve.

Sipas analizave  të AK-së, një nga shkaqet kryesore që rrisin kostot e operatorëve janë tarifat e shërbimit të operatorit “Tirana International Airport”. Kjo kompani menaxhon aeroportin e Rinasit përmes një kontrate koncesionare që nga viti 2004.

Kontrata parashikon që tarifat e shërbimit duhet të rishikohen çdo tre vjet, por nuk ka rezultuar që me kalimin e viteve dhe amortizimin e investimeve nga koncesionari, tarifat e shërbimit të jenë ulur.

\Erilda Sulika\

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
13°/6°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Shiu!
11°/2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Clear
11°/-2°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Pjesërisht vranët
7°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Chance of Shiu!
6°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Clear
4°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2018
Shiu!
8°/-1°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 21, 2018
Ice Pellets
4°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 22, 2018
Pjesërisht vranët
3°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr