Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Autoriteti i Konkurrencës: Ulje të çmimeve në Aeroportin e Rinasit

Autoriteti i Konkurrencës: Ulje të çmimeve në Aeroportin e Rinasit

0 Komentet 🕔27.12.2013 - 10:56

Autoriteti i Konkurrencës ka kërkuar heqjen e monopolit të fluturimeve ndërkombëtare për aeroportin e Rinasit si dhe uljen e tarifave të shërbimit që ofron ky aeroport.

Kryetarja e Komisionit të Konkurrencës, Lindita Milo, tha se ekskluziviteti dhe tarifat shumë të larta dëmtojnë konkurrencën në tregun e fluturimeve.

Sipas analizave  të AK-së, një nga shkaqet kryesore që rrisin kostot e operatorëve janë tarifat e shërbimit të operatorit “Tirana International Airport”. Kjo kompani menaxhon aeroportin e Rinasit përmes një kontrate koncesionare që nga viti 2004.

Kontrata parashikon që tarifat e shërbimit duhet të rishikohen çdo tre vjet, por nuk ka rezultuar që me kalimin e viteve dhe amortizimin e investimeve nga koncesionari, tarifat e shërbimit të jenë ulur.

\Erilda Sulika\

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214