Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Austria ofron ndihmë në çështjen Kosovë-Serbi

Austria ofron ndihmë në çështjen Kosovë-Serbi

0 Komentet 🕔08.01.2014 - 12:13

Austria do të shtojë interesin e saj diplomatik për të ndihmuar në zgjidhjen e problemeve midis Kosovës dhe Serbisë.

Këtë ndihmë Ministri i Jashtëm i Austrisë, Sebastian Kurz ia ka ofruar edhe baroneshës Ashton në Bruksel.

”Jami marrë vesh me zonjën Ashton, që të vizitoj Serbinë dhe Kosovën“, ka thënë Kurz pas takimit me Ashtonin. “Vizita do të jetë një sinjal se Austria vlerëson gatishëmrinë Serbisë dhe Kosovës për dialogun që po zhvillojnë”, ka theksuar Ministri i Jashtëm austriak.

Shefja e diplomacisë evropiane Catherine Ashton ka thënë, se mbështetet te përkrahja e Austrisë.

Kurtz ka paralajmëruar se në marrëveshje me Ashtonin gjatë muajit shkurt ai do të vizitoje Serbinë e Kosovën.

/Elta Liksenaj/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
25°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/15°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Clear
29°/16°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
26°/14°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
25°/14°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Thunderstorm
26°/14°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Clear
27°/13°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr