Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ashton, sot në Beograd, nesër në Prishtinë

Ashton, sot në Beograd, nesër në Prishtinë

0 Komentet 🕔09.07.2013 - 08:04

Catherine Ashton, përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, nis sot turneun ballkanik.

Kjo vizitë vjen menjëherë pas takimit të mbrëmshëm në Bruksel ku përfundoi rundi i 13 i takimit ndërmjet kryeministrave të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Serbisë, Ivica Daçiç, me ndërmjetësimin e baroneshës Ashton.

Ashton pritet të shkojë sot në Beograd ku pritet të takohet me presidentin Tomislav Nikolic, kryeministrin Ivica Daçiç dhe zëvendëskryeministrin, Aleksandar Vuçiç, raporton Rel.

Sipas njoftimit zyrtatar të BE-së, ditën e nesërme baronesha Ashton pritet të takohet me presidenten, Atifete Jahjaga dhe me kryeministrin, Hashim Thaçi.

/Sonila Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
25°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/15°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Clear
29°/16°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
26°/14°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
25°/14°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Thunderstorm
26°/14°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Clear
27°/13°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr