Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Arvizu -Topi: Njeriu i dialogut dhe moderacionit politik

Arvizu -Topi: Njeriu i dialogut dhe moderacionit politik

0 Komentet 🕔28.10.2013 - 23:35

Ambasadori i SHBA diplomat në Shqipëri në takimet e tij të fundit është përshëndetur edhe me kreun e Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi. Gjatë takimit në një  restorant në kryeqytet. Arvizu tha se Z. Topi ka bashkëpunuar gjatë dhe ka shprehur vlerësimet për të.

“Kur vjen një ambasador takimi i parë që ai bën është me presidentin e vendit. Ka qenë një moment magjik, që do ta kujtoj gjithmonë. Kemi kaluar kohë interesante dhe të vështira, por çfarë do ruajë në mendje për Topin është kujtimi i njeriut që gjithmonë është pëpjekur për dialog dhe moderacion dhe jam i lumtur që filozofia e tij politike mori shprehje në një parti si FRD, që ka më shumë 30 mijë mbështetës. i uroj suksese”, tha Ambasadori Arvizu.

Ndërkaq Topi e quajti Ambasadorin mik të Shqipërisë, duke e falenderuar për kontributin e dhënë në Shqipëri, gjithashtu komentoi edhe ftesën e ardhur nga kandidati i PS për kryetar bashkie në qytetin e Korçës.

“Kam rastin ta theksoj dhe një herë atë vlerësim të jashtëzakonshëm që kam për ambasadorin, për rolin e tij të shquar gjatë viteve që ka qëndruar në Shqipëri. Besoj se është në traditën e gjithë ambasadorëve, duke qenë vendi më mik i shqiptarëve që kanë qenë shumë të pranishëm dhe kanë ndihmuar në demokratizimin. Korça është qytet interesant, me shumë qytetari, shumë kulturë. Njerëzit e kanë vlerësuar atë thirrje, jo thjesht të FRD-së, por kandidates sonë, që padrejtësisht u hoq nga gara nga një parti që u bë nismëtare e pluralizimit. Në vitin 2013 u hoq një zonjë nga gara dhe sa më shumë kanë kaluar vitet kjo parti i është larguar vlerave të pluralizimit dhe aq më tepër për një zonjë, që do i bënte nder vlerave dhe qytetarisë”u shpreh kreu i FRD-së Topi.

 /Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214