Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Artistet femra, festival për të drejtat e njeriut

Artistet femra, festival për të drejtat e njeriut

0 Komentet 🕔28.05.2013 - 20:01

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin “Oda” në Kosovë,”Artpolis” organizoi edicionin e parë të festivalit të artistëve femra për të drejtat e njeriut.

“Festivali Femme Fatales” do të sillet nga femrat artiste përmes shfaqjeve teatrore,  ekspozitave, promovimeve të filmave, koncerteve dhe diskutimeve. Në të do të performojnë artistë nga i gjithë territori i Kosovës, Shqipërisë dhe rajonit.

Hapja e festivalit nisi më një performacë muzikore me koreografi nga solistët Kaltrina Miftari dhe Safet Berisha të shoqëruar nga balerina Teuta Krasniqi.

Festivali do të vijojë deri më datë 30 Maj në Teatrin “Oda”.

/Najada Fosa/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-2°/-4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
-1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214