Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Arsenal -Man City, Guardiola bën gati dietën

Arsenal -Man City, Guardiola bën gati dietën

0 Komentet 🕔02.04.2017 - 14:19

Manchester City do të udhetojë sot në  Londër për tu përballur me Arsenalin në “Emirates Stadium”.

E gjithë vëmendja sot do të jetë në Londër ku luhet supersfida Arsenal-Manchester City. Emocionet dhe spektakli është i garantuar kur këto skuadra përballen me njëra-tjetrën. Për këtë gjë ka menduar tekniku spanjoll i Manchester Cityt, Pep Guardiola.

Guardiola ka vendosur në dietë ekipin e tij duke filluar që nga ndeshja e sotme.

Pas eleminimit nga Liga e Kampioneve Pep duket se e ka gjetur një  nga arsyet e eleminimit. Janë  pikërisht konsumimi i madh i cokollatave nga ana e lojtarëve që  përmbajnë  shumë  sheqer. Dieta do të  përfshijë  jo vetëm lojtarët por edhe profesionistët e stafit të  tij.

Fakti qe ky vendim i Guardioles vjen pas eleminimit nga Liga e Kampioneve ngre dyshime qe kjo dietë  mund te jetë  më  tepër si një  dënim për Cityn se sa një  dietë  e mirfilltë.

Por nga ana tjetër Pep Guardiola nuk është  trajneri i parë  që  vendos dieta të  tilla.Tekniku i Celsit Conte u ndaloi lojtarëve të  tij pijet me gaz dhe kecapin, ndërsa, Klaudio Ranieri ndaloi hamburgeret Leicesterit.

Gentian Duka

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 22, 2017
Clear
15°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
9°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
14°/3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 22, 2017
Clear
16°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
8°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 22, 2017
Clear
12°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr