Arrestohet nxënësi në Divjakë, kapet me dy karikatorë pistolete

0

Gjatë një kontrolli rutinë nëpër shkolla në Divjakë, policia ka arrestuar një 16-vjeccar, pasi i janë gjetur  dy karikatorë pistolete.

Nxënësi Ervis Shemuni, është student i  vitit të dytë  në shkollën e mesme “Miti Zoi Zaka”.

Uniformat blu kanë shoqëruar 16-vjeçarin, ndërsa po punohet për dokumentimin e ngjarjes dhe kryerjen e veprimeve hetimore.

/Redjon Shtylla/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here