Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Aroma e parasë zgjon kinezin nga koma

Aroma e parasë zgjon kinezin nga koma

0 Komentet 🕔14.01.2015 - 14:45

Një shtetas kinez është zgjuar papritur prej komës  sapo infermieret i kanë kaluar nën hundë disa kartëmonedha. Xiao Li ishte në koma prej një viti dhe mjaftuar të ndjejë “aromën” e 100 yuan (vrreth 16 dollarë), që të kthehej pas nga “gjumi” i tij në shtratin e spitalit ku ndodhej i shtruar.

Lajmi i publikuar nga “Central European Neës” përshkruan kënaqësinë e personelit mjekësor para “ringjalljes” së pacientit. “Ishte e jashtëzakonshme, – ka thënë një nga mjekët, Liu Tang. – Nuk kisha parë asnjëherë një gjë të tillë në 20 vjet profesion”.

Li kishte rënë në koma nga gushti i vitit 2013 pas një jave të kaluar pa fjetur në një internet kafe, ku po punonte për të zbuluar ide për biznesin. Për muaj, mjekët u përpoqën ta zgjojnë, por ishte e kotë, deri sa familjarët e tij treguan atë që ai donte më shumë se çdo gjë tjetër në botë.

“I kërkuam familjes së tij, çfarë mund të ishte ajo gjë që “e motivonte” dhe përgjigja ishte e qartë dhe e prerë: paratë, – shton akoma mjeku. – Kur analizuam sesa i fortë mund të ishte pasioni i tij për paratë, bëmë këtë eksperiment. Kujtimet e aromave dhe të zhurmave, mund të kenë një fuqi stimuluese shumë të madhe”.

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214