Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Armët kimike, reagon Tahiri: Jemi të papërgatitur për këtë përgjegjësi

Armët kimike, reagon Tahiri: Jemi të papërgatitur për këtë përgjegjësi

0 Komentet 🕔15.11.2013 - 12:22

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka deklaruar se vendi është i papërgatitur për të marrë një përgjegjësi të tillë si ai i shkatërrimit të armëve kimike.  Në një postim në profilin e tij në Facebook, Tahiri shkruan se “vendi mund të ketë shpatulla të vogla për të mbajtur një barrë kaq të madhe”, por shton se opozita e Sali Berishës i ka shpatullat shumë më të vogla për tu ringjallur nëpërmjet Asadit.

Ndërkohë në një postim e tij në  Facebook shkruan :“Ndërkohë Fatmir Mediu bën thirrje të mos përsëritet Gërdeci!!! Ndërkohe Sali Berisha, njeriu që nuk dinte ku binte Gërdeci, madje që nuk dinte as që kishte një baxhanak që i vdiq në Gërdec, dika me siguri që Edi Rama ka marrë vendim për të thënë PO!!! Ky është një moment kritik në historinë e një vendi. Por një moment që na nxori të gjithëve ca mësime në koks. E për më tepër, të gjithëve të papërgatitur e shumë larg pritshmërisë për vendin që duam e ëndërrojmë. Jam absolutisht i bindur se Kryeministri Rama do marri vendimin e duhur, për popullin dhe vendin e vet”.

Ndër të tjera  Tahiri deklaron se qeveria fitoi për popullin, dhe e tillë do jetë deri në fund, pavarësisht opozitës që populli nuk përton ta marrë me shkelma përsëri, siç bëri dhe dje.

/Erilda Sulika/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
0°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214