Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ari i kuq: erëza e cila rritet edhe në Shqipëri

Ari i kuq: erëza e cila rritet edhe në Shqipëri

0 Komentet 🕔14.11.2018 - 10:44

Shafrani është ilaç natyral për stresin dhe depresionin, ndërkohë është edhe erëza më e shtenjtë në botë, dy mijë lekë të reja për një gram. Për fat të mirë gjendet edhe në Shqipëri.

Një erëz e cila është përdorur që në lashtësi për industrinë farmaceutike, ngjyra e kuqe e pistilave, aroma unike dhe shija pikante e bëjnë shafranin si asnjë erëz tjetër, duke u konsideruar keshtu mbreti i medikamenteve.
Kultivimi i shafranit ka nisur ne Kosovë, si nje biznes solid duke u përhapur së
fundmi edhe në Shqipëri, me një sukses po aq të madh.
Si të përgatisim një çaj shafrani?
3-4 fije shafran
mjaltë
një gotë ujë

Vendosni fijet e shafranit në një gotë me pak ujë të ngrohtë dhe lërëni për 10 minuta. Më pas hidhni aty rreth gjysëm gote ujë të nxehtë. Shtoni mjaltë nëse dëshironi
për ta ëmbëlsuar. Fijet e shafranit janë të konsumueshme, nëse dëshironi. Konsumimi ështe për të gjitha moshat, por me sasi te vogla, (0.2 gr) në ditë.

/L.Trupja/

shafran 2

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
3°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214