Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

“Ardhje 2013” sot shpallet fituesi

“Ardhje 2013” sot shpallet fituesi

0 Komentet 🕔19.06.2013 - 13:09

Tirana Institute of  Contemporary Art, ka prezantuar sot listën e plotë të konkurrentëve që konkurojnë për çmimin “Ardhje 2013”, i cili do të ndahet sonte në mbrëmje.

Emrat që janë bërë të ditur për këtë çmim janë Ramaj, Endri Dani, Klodian Deda, Matilda Odobashi dhe Ivi Topp. Ky çmim i shërbën shumë artistëve të rinj për ekspozimin dhe promovimin e arteve pamore në Shqipëri.

Çmimi “Ardhje” organizohet që prej vitit 2007 nga T.I.C.A, në bashkëpunim me  FCS- Foundation of  Civil  Society, Neë York,  i cili i mundëson fituesit të çmimit një rezidencë artistike gjashtë javore në Neë York, dhe  mundësohet në sajë të mbështetjes të FAVA- The Foundation of Albanian Visual Arts across borders.

Ekspozita e këtij viti u organizua nën kujdesin e  Sonja Lau dhe Alketa Kurrizo.

 /Sonila Qazimi/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr