Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Apple paguan 38 miliardë dollarë për të zgjeruar operimin e saj jashtë vendit

Apple paguan 38 miliardë dollarë për të zgjeruar operimin e saj jashtë vendit

0 Komentet 🕔18.01.2018 - 13:50

 

Apple-logo-icon-Aluminum

Kompania Apple ka premtuar investimin  e më shumë se 30 miliardë dollarë për të zgjeruar edhe më shumë operimin në Amerike dhe do të paguaje një shumë prej 38 miliardë dollaësh për fitimet jashtë vendit.

Investimet do të ndihmojnë Apple të kontribuoje  në mënyrën e drejtëpërdrejtë shumë prej 350 miliardë dollarë në ekonominë amerikane gjatë 5 viteve të ardhshme.

Krijuesi i iPhone tha se investimet, duke përfshirë një markë të re në SHBA, qendra të të dhënave dhe më shumë se 20 000 vende të reja pune, do të ndihmonin Apple të kontribuonte në mënyrë të drejtpërdrejtë me një

Angazhimi ndaj investimeve vendase është më i madhi nga një kompani amerikane që kur Presidenti Donald Trump nënshkroi rregullimin e taksave në ligj.

Trump ka kritikuar shpesh Apple dhe kompanitë e tjera të teknologjisë së lartë për mbështetjen e tyre në prodhimin jashtë shtetit.

“Pagesa e taksës së njëhershme prej 38 miliardë dollarë e Apple do të ishte më e madhja në llojin e saj e bërë ndonjëherë,”-tha kompania të mërkurën.

“Unë premtova se politikat e mia do t’i lejonin kompanive si Apple të sjellin shuma të mëdha parash në Shtetet e Bashkuara,”-tha zoti Trump. “Është e mrekullueshme që Apple ndërmorri këtë hap si rezultat i shkurtimit të taksave.”

B.B

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore! Showers
-1°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
1°/-4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214