Apple nxjerr në shtator iPhone 7

0

Modelet e reja te iPhonë pritet të prezantohen në publik brenda një periudhe katër mujore, dhe kësaj radhe pritet që Apple të bëjë një ndryshim për sa i përket numrit të telefonave të rinj që do të prezantoj këtë radhë. Në vend të dy modeleve të reja që iPhonë ka hedhur në treg vitet e fundit, kësaj radhe pritet që gjiganti amerikan i teknologjisë të prezantoj tre modele të reja të gjeneratës së re te telefonit të saj.

Bëhet fjalë për modelet e reja të iPhonë, të cilat sipas burimeve të ndryshme thuhet se do të emërtohen: iPhonë 7, iPhonë 7 plus dhe iPhonë 7 mini. Të gjitha këto modele të reja të telefonit Apple pritet të vijnë në muajin shtator, fillimisht do të prezantohen para publikut dhe më pas do të hidhen në tregjet më të mëdha botërore, dhe mbase në vendin tonë.

Një karakteristikë interesante dhe shumë e rëndësishme që do të kënë keta modele është kamera me dy lente, me cilësi DSLR që zakonisht gjendet tek aparatet profesional. Karakteristika të tjera thuhet se do të jenë të ngjashme me ato të iPhon-ëve ekzistues, por ajo që mund të jetë më ndryshe është hollesia e telefonit, që e bënë secilin model më të lehtë, më të bukur, më të hollë dhe më të ndjeshëm.

/Rovena Mydini/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here