Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Anoreksia, çregullim psikik

Anoreksia, çregullim psikik

0 Komentet 🕔12.09.2013 - 08:19

Anoreksia është një sëmundje psikike dhe mund të ketë pasoja vdekjeprurëse. Pamjet e modeleve në revista janë pamje që ndikojnë mënyrën se si gratë e vajzt e shikojnë veten e tyre. Duke parë këto imazhe të bukurisë, edhe ato duan të duken elegante. Megjithëse shumë prej tyre nuk preken nga anoreksia.

Anoreksia mund të çojë në kequshqyerje, problem në zemër etj. Anoreksia mund të shtyjë pacientin dhe në vdekje të parakohshme ose në vetëvrasje. Ekspertët thonë se shkaktarë të anoreksisë janë pasiguria ose mungesa e besimit në vetvete, vështirësitë në marrëdhënie me të tjerët si dhe trysnia kulturore.

/Redjon Shtylla/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr