Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ankara, organizohet nga studentët shqiptarë konferenca “Bluzat e bardha”

Ankara, organizohet nga studentët shqiptarë konferenca “Bluzat e bardha”

0 Komentet 🕔21.04.2014 - 11:29

Personalitete të shquara të fushës së mjekësisë nga Shqipëria dhe Turqia kanë marrë pjesë në konferencën e titulluar “Bluzat e Bardha”, të organizuar në ambientet e Universitetit të Haceteppe-së në Ankara të Turqisë.

E veçanta e kësaj koneference ishte se përkrah emrave të njohur të mjekësisë shqiptare dhe asaj turke morën pjesë edhe shumë studentë të mjekësisë, stomatologjisë dhe farmacisë që vazhdojnë studimet e tyre në universitetet turke. Ishte pikërisht iniciativë e studentëve shqiptarë të mjekësisë në Universitetin Haccetepe të Ankarasë që mundësoi realizimin e kësaj konference.

Konferenca pati një larmi temash të paraqitura ku u pritën mjaft me interes nga pjesëmarrësit. Gjithashtu në këtë konferencë u theksua qartë nevoja e studentëve shqiptarë për bashkëpunim mes njëri-tjetrit.

 

/Objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
8°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
14°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Overcast
11°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
8°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr