Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ankara, organizohet nga studentët shqiptarë konferenca “Bluzat e bardha”

Ankara, organizohet nga studentët shqiptarë konferenca “Bluzat e bardha”

0 Komentet 🕔21.04.2014 - 11:29

Personalitete të shquara të fushës së mjekësisë nga Shqipëria dhe Turqia kanë marrë pjesë në konferencën e titulluar “Bluzat e Bardha”, të organizuar në ambientet e Universitetit të Haceteppe-së në Ankara të Turqisë.

E veçanta e kësaj koneference ishte se përkrah emrave të njohur të mjekësisë shqiptare dhe asaj turke morën pjesë edhe shumë studentë të mjekësisë, stomatologjisë dhe farmacisë që vazhdojnë studimet e tyre në universitetet turke. Ishte pikërisht iniciativë e studentëve shqiptarë të mjekësisë në Universitetin Haccetepe të Ankarasë që mundësoi realizimin e kësaj konference.

Konferenca pati një larmi temash të paraqitura ku u pritën mjaft me interes nga pjesëmarrësit. Gjithashtu në këtë konferencë u theksua qartë nevoja e studentëve shqiptarë për bashkëpunim mes njëri-tjetrit.

 

/Objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr