Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Amerikë, 6800 hektarë përfshihen nga flakët.

Amerikë, 6800 hektarë përfshihen nga flakët.

0 Komentet 🕔16.05.2013 - 09:45

Një zjarr në Wisconsin veriperëndimor ka djegur më shumë se 6 800 hektarë dhe ka shkatërruar së paku 50 struktura, deklarojnë zyrtarët e shtetit amerikan.

Sipas Departamentit të Burimeve Natyrore në Wisconsin, zjarri në Douglas County, shtrihet në një gjatësi prej rreth gjashtë milje dhe një gjerësi prej milje në pikën e saj më të gjerë. Flakët i janë afruar linjave të energjisë dhe kjo shkaktoi evakuimin e dhjetëra banorëve.

Në fillimin e tij të mërkurën në mëngjes, zjarri ishte rreth 80% i kontrolluar, por zyrtarët shqetësohen se një ndryshim me erërat në ditët më vonë mund të paraqesë më shumë probleme për zjarrfikësit.

Ekipet zjarrfikëse, përfshirë  edhe ato nga vendi fqinj Minesota,janë duke u ndeshur me flakët. Zyrtarët i kanë bërë kërkesë për pajisje shtesë Ontarios, Kanadasë dhe Gardës Kombëtare të Ushtrisë.

Raportohet se nuk ka dëmtime të mëdha dhe shkaku i zjarrit nuk është përcaktuar ende.

/Enerida Malo/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Pjesërisht vranët
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
11°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
9°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Chance of Shiu!
7°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
6°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
5°/-5°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Bore!
4°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Clear
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
2°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214