Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ambasadori Lu, takim me të rinjtë në Kolegjin Universitar “Bedër”

Ambasadori Lu, takim me të rinjtë në Kolegjin Universitar “Bedër”

0 Komentet 🕔01.02.2018 - 15:52

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Donald Lu, zhvilloi një takim të hapur me studentë në Kolegjin Universitar “Bedër”, fokusuar në modelin shqiptar të harmonisë, bashkëjetesës dhe dialogut ndërfetar.

Fillimisht përcollën mesazhet e tyre studentët përfaqësues nga katër institucione të larta akademike: Enxhi Hasmeta, Kolegji Universitar “Bedër”, Erjeta Çela, Zoja e Këshillit të Mirë; Kristabela Goga, Akademia Teologjike Ortodokse; dhe Zef Marku, Instituti Teologjik Katolik. Në mesazhet e tyre studentët ndanë mbresat nga takimet e ngjashme të zhvilluara më parë, si dhe eksperiencat nga jeta personale.

Ambasadori Donald Lu përgëzoi nismat e tilla.  Si shembull të bashkëjetesës fetare ai dha edhe atë të familjes së tij.

Gjatë fjalës ambasadori amerikan motivoi të rinjtë për të vazhduar në rrugën e tolerancës dhe të bashkëjetesës fetare. “E di që të gjithë ju do të jeni pjesë e brezit që do t’i japë fund dhunës që justifikohet përmes fesë”, shtoi z. Lu.

Takimi me studentët vazhdoi me pjesën pyetje-përgjigje, ku Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Donald Lu, së bashku me të pranishmit e tjerë, theksuan rolin e rëndësishëm që kanë të rinjtë në ecjen përpara të shoqërisë shqiptare.

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
11°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Shiu!
11°/4°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
4°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Pjesërisht vranët
5°/-5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-3°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Pjesërisht vranët
1°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214