Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ambasadori i ri gjerman në Shqipëri

Ambasadori i ri gjerman në Shqipëri

0 Komentet 🕔13.08.2013 - 10:48

Hellmut Hoffman është emëruar si ambasadori i ri gjerman në Tiranë. Ai i ka dorëzuar sot Letrat Kredenciale Presidentit të republikës, Bujar Nishani.

“Marrëdhëniet ndërmjet Gjermanisë dhe Shqipërisë janë të shkëlqyera”, tha Hoffman gjatë bisedës me Nishanin.

Ai deklaroi gjithashtu se të dyja palët do të bashkëpunojnë më ngushtë për thellimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre.

Hoffman ka patur eksperienca diplomatike më herët në Namibi, Kroaci dhe Rusi. Në fillimet e tij ai ka punuar edhe në Departamentin e Punëve të Jashtme të Kombeve të Bashkuara.

/Irida Vata/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Overcast
10°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
15°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-6°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Ice Pellets
2°/-2°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/0°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214