E hënë, Qershor 17, 2019
Reklamë
Ballina Blog Faqe 701
Kryeministri Sali Berisha zhvilloi sot një takim me banorët e komunës së Kasharit, të cilëve u premtoi se qeveria e drejtuar prej tij do të marrë të gjitha hapat e nevojshëm për zhvillimin dhe modernizimin e mëtejshëm të zonave rurale. Në takimin me banorët e kësaj zone ai nuk la pa “thumbuar” edhe kryetarin e opozitës shqiptare. “Le t’i lëmë Ramës...
Google pritet të nxjerrë këto javë dizajnin më të ri në dyqanin e Google Play-it. Riprojektimi është shumë më i lehtë për përdoruesit dhe më i pastër në krahasim me projektimet paraardhëse. Dizajnimi i ri ndihmon përdoruesit të gjejnë ato gjëra që kërkojnë në mënyrë më të shpejtë, duke qenë më i thjeshtë në përdorim edhe për telefonat inteligjent android dhe...
Rreth 150 persona mbetën të vrarë gjatë luftimeve që u zhvilluan dje në Siri mes forcave qeveritare dhe atyre kryengritëse. Mediat ndërkombëtare raportojnë se 48 prej të vrarëve janë civilë, mes të cilëve edhe tre fëmijë. Organizata Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut njofton se 51 persona mbetën të vdekur nga dyluftimet vetëm në provincën jugore të Dara, 16 rebelë...
Komisioni parlamentar i Ligjeve shkarkoi nga detyra anëtarin e Lëvizjes Socialiste për Integrim në KQZ, Ilirian Muho. Shkarkimi i tij nga detyra erdhi pas kërkeses së deputetëve të Partisë Demokratike, pas largimit të LSI-së nga koalicioni qeverisës. Përfaqësuesi i LSI-së në Komisionin e Ligjeve, Nasip Naço, tha se kërkesa e demokratëve është e paligjshme. Ndërkohë, edhe kreu kësaj partie, Ilir Meta,...
Peshngritësi i kombëtares shqiptare, Daniel Godelli, ka arritur të fitojë një medalje ari dhe dy bronzi në Kampionatin Europian të Peshëngritjes, që po zhvillohet në pallatin e sportit "Asllan Rusi" në Tiranë. Sportisti arriti të ngrejë 180 kilogram në stilin e shtytjes, duke u shpallur kampion Evrope në kategorinë deri në 69 kilogramë.   Medaljet e bronzit i mori në stilin e...
Petrit Vasili ka dhënë sot dorheqjen nga posti i nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës. Dalja e Lëvizjes Socialiste për Integrim nga koalicioni qeverisës me Partinë Demokratike ka sjellë edhe një valë dorëheqjesh të funksionarëve të kësaj partie. Mësohet se z. Vasili e ka informuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, përmes një letre ku i shpjegon arsyet e dorëheqjes. “Angazhimi elektoral...

Deneme içerik

Më votat e mazhorances Komisioni i Ligjeve ka votuar kërkesën e Partisë Demokratike për të zëvendësuar përfaqësuesin e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilirjan Muho në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Kërkesa në emër të grupit të PD-së është prezantuar sot në komisionin e ligjeve nga deputeti Gent Strazimiri. “Në bazë të kodit zgjedhor gjysma e anëtarëve të KQZ-së i takon shumicës dhe...
Pas rënies komuniste nën yryshin demokratik dhe si rezultat i nevojës për ndryshim u  zhbë identiteti i një qyteti ku ndërthureshin arkitektura orientale otomane, arkitektura fashiste italiane dhe ajo komuniste sovjetike. Tirana pas viteve 90’ u shpërfytyrua në të gjithë dimensionin e saj historik, duke mbivendosur në një mënyrë të dhunshme godina xhamllëku e betoni kuturu.  Shkallmimi i pazarit...
Në komunën e Margegajt pritet të dyfishohet numri i turistëve gjatë këtij viti. Rexh Byberi, kryetar i kësaj komune, thotë se infrstruktura në këtë zonë ka pësuar një ndryshim të dukshëm, çka ndikon në rritjen e numrit të vizitorëve, veçanërisht në Luginën e Valbonës. Byberi mban postin e kryekomunarit që nga viti 2000 dhe shifron se deri tani investimet...
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS