E premte, Prill 19, 2019
Reklamë
Ballina Blog Faqe 701
Me arrestimin e tij, nisën dyshimet edhe për përfshirjen në zhdukjen e 6-vjeçares Bleona Mata, 3 vite më parë. Familjarët e të arrestuarit thonë se i afërmi i tyre nuk ka lidhje me zhdukjen dhe se në momentin e arrestimit, ai ishte në gjumë. I riu studionte në Prizren për mjekësi. Nga ana tjetër, prokuroria pritet të rihapë hetimet për...
18-vjeçarja akuzohet se ka vrarë 45-vjeçarin Fiqiri Muça, ngjarje e ndodhur në fshatin Kërrabë të vitit të shkuar. Pak ditë më parë, Gjykata e Tiranës vendosi që të procedojë me gjyq të shkurtuar 18 vjeçaren Visha, pas kërkesës së bërë prej palës mbrojtëse  për procedimin e saj me këtë formë gjykimi. Kërkesa u pranua pasi Visha e ka marrë përsipër krimin,...
Kësaj ure i ka ardhur koha për të shembur kështu që banorët e Teksasit kanë shijuar momentin e shembjes së saj. Për shkatërrimin e urës së vjetër janë dashur disa dhjetra kilogram eksploziv ndërsa ajo është rrëzuar brenda 19 sekondave.
Një shtëpi me shije mund të cilësohet shtëpia e Steve Wozniak, bashkëthemeluesit të i Apple, e ndërtuar në vitin 1986. Shtëpia ndodhet në Los Gatos të Kalifornisë dhe ka dalë në shitje për 4.4 milion dollarë. Shtëpia e cila është nxjerrë në shitje nga ndërmjetësi i pasurive të patundshme Arthur Sharif, përfshin gjashtë dhoma , tetë banjo, një pishinë me...
http://www.youtube.com/watch?v=JgR-Dm1mOVA&feature=player_embedded Një ndeshje futbolli në Brazil u detyrua të ndërpritet për shkak të pushtimit të fushës nga ana e një grupi të madh bletësh. Insektet e rrezikshme u mblodhën në tranversën e njërës prej portave duke e bërë të pamundur fillimin e takimit. U desh ndërhyrja e një grupi zjarrfikësish, të cilët të veshur me veshje enkas anti-blertë arritën ti largonin. Fatmirësisht...
Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme dhe Integrimit Evropian i Malit të Zi, Igor Lukshiç zhvillon të hënën një vititë dy-ditore në Tiranë. Në axhendën e tij veç bisedimeve zyrtare ndërmjet dy Ministrave të Punëve të Jashtme, janë parashikuar takime të zotit Lukshiç edhe me Presidentin e Republikës së Shqipërisë, zotin Bujar Nishani, me Kryetaren e Kuvendit, zonjën Jozefina...
20 shkurti ishte data kur Serbia do t'u jepte pensionistëve kosovarë borxhin që i detyrohet. Qytetarët ndajnë mendimin se Fondi Pensional e Invalidor i Serbisë duhet të shqyrtojë mundësitë e veprimit. Ndërkohë që Kuvendi ka vendosur që të formohet një Komision Qeveritar që të shqyrtojë çështjen. Depuetja e LDK, Teuta Sahatçija shprehet se komisioni duhet të formohet sa më parë. “Ky...
Në MPPT, u nënshkrua dje kontrata për ndërtimin e BY-Pass-it të Fierit, një projekt autostradal i rëndësishëm që do të lidhë segmentet Lushnje-Fier dhe Levan-Vlorë. By-pass-i i Fierit është një autostradë 22 km e gjatë dhe 22 metra e gjerë, me katër korsi, që kalon në Mbrostar, në ultësirën mes Fierit dhe bregdetit, pranë Apollonisë dhe lidhet në nyjen e...
Shqipëria është e vendosur të krijojë mjedisin më liberal dhe më të lirë për tregun. Kështu u shpreh kryeministri Berisha në mbledhjen e Task Forcës Rregullatore duke nëvizuar se tregu i lirë është gjeneratori i rritjes ekonomike. ‘Nga 100 kënde po të vështrosh rritjen ekonomike, gjeneratori kryesor i saj është liria e tregut, është tregëtia e lirë. Asgjë nuk ka...
Më 9 prill Real Madrid do të jetë mysafir në "Ali Sami Yen" për çerekfinalet e Champions League kundër Galatasaray, por sfida më e nxehtë do të jetë për Mesut Ozil. Turko-gjermani i lindur në Gelsenkirchen, Gjermani, nga prindër emigrantë turq refuzoi në moshën 18 vjeçare të luaj për kombëtaren turke duke zgjedhur atë gjermane, veprim ky që irritoi...
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS