E hënë, Qershor 17, 2019
Reklamë
Ballina Blog Faqe 3
Rina Balaj mori një iniciativë për të ndihmuar një familje në nevojë për muajin e Ramazanit. Në rrjetet sociale janë shfaqur disa pamje ku shihet rep-artistja shqiptare duke shpërndarë ushqime. Përmes fotove Rina na shfaq një anë tjetër të saj, anën humane duke u dalë në ndihmë familjeve në nevojë.
“Të gjitha luftërat fetare që kanë shkaktuar derdhje gjaku për shekuj me radhë vijnë nga ndjenjat e pasionuara dhe kundërpozitave të thjeshta, të tilla si ne dhe ata, e mira dhe e keqja, e bardha dhe e zeza.” “Jeta jonë është plot hapësirë boshe.” “Në Shtetet e Bashkuara ka etikë puritane...
Këngëtarja Loredana Zefi ka qënë në krye të vëmëndjës së mediave shqiptare dhe të huaja për shakak të akuzave që janë ngritur lidhur me të dhe vëllait të saj nga një çift zvicerian.Loredana dhe vëllai i saj akuzohen për mashtrin nga çifti zvicerian dhe se të dy së bashku iu morën 900 mijë franga.Këngëtarja dhe bashkëshorti i...
Departamenti i Shkencave të Komunikimit në bashkëpunim me Departamentin e Drejtësisë në Kolegjin Universitar “Bedër”, zhvilluan ditën e sotme workshop-in me temë: “Kuadri ligjor dhe gazetaria investigative”. Workshop-in e hapi përgjegjësi i Departamentit të Shkencave të Komunikimit, Dr. Erlis Çela, i cili theksoi rëndësinë e workshop-eve të tilla dhe rëndësinë që ka informimi dhe media në të...
Aktori i njohur Gerard Depardieu, do të jetë pjesë e ekipit në filmin shqiptar “Unë dhe Millosheviqi” me regji të Arben Kastratit dhe Nicolas Duval, shkruan KultPlus. Gérard Xavier Marcel Depardieu është një aktor francez. Ai është një nga aktorët më të njohur i cili a luajtur në më shumë së 170 filma që nga viti 1967....
Kolegji Universitar Bedër organizoi për të tretin vit radhazi ceremoninë e ndarjes së çmimeve për të diplomuarit. Në këtë event morën pjesë të diplomuar, stafi akademik dhe administrativ që ka dhënë kontributin ndër vite për universitetin, si dhe figura te shquara nga fusha e letërsisë, kulturës, artit dhe edukimit. Ceremoninë e hapi përfaqësuesja e...
Unë i mirëkuptoj të gjitha shqetësimet dhe angazhimet për të ruajtur të pacënuar nga askush vlerat dhe kontributin e rezistencës antifashiste gjatë Luftës së Dytë botërore në Shqipëri, për respektin për këdo që ka marrë pjesë në të, komunistë, nacionalistë, demokratë, si edhe për të gjitha kontributet, luftëtarë, dëshmorë, viktima, të deportuar në kampe, popullsi e martirizuar,...
Sopranoja me origjinë shqiptare ka njoftuar se së shpejti do të jetë në Tiranë Ky koncert do të mbahet në Tiranë, në sheshin "Nënë Tereza" dhe ka të bëjë me kauzën “Fjongo Rozë”, që i dedikohet luftës së kancerit të gjjirit. Ermonela Jaho e konfirmuar lajmin për...
Sipas medias serbe  “Zoti po e ndëshkon Francën pasi në Notre Dame u vendos flamuri i Kosovës”, Abasadori Francez në Beograd, Frederik Mondoloni , i quan skandaloze shkrimet dhe u treguar i ashpër me gazetarët në Beograd, duke iu thënë se komentet negative e kishin prekur thellë atë dhe se ai kishte vetëm përbuzje për njerëzit që thoshin...
Prej ditës së nesërme në Kosovë besimtarët katolikë do të fillojnë festimin e Pashkëve. Festa e Pashkët shënon ditën kur të krishterët besojnë se është ringjallur Jezu Krishti. Kjo është festa më e rëndësishme e të krishterëve. PROGRAMI: VIGJILJA E PASHKËVE, e shtunë,  20 prill:
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS