E premte, Prill 19, 2019
Reklamë
Ballina Blog Faqe 2
Pritjes së Korcarëve në lidhje me vendimin e KAS mesa duket I ka erdhur fundi.Sot është dita kur Skënderbeut do ti bëhët I ditur vendimi në lidhje me dënimin që Uefa vendosi.Pritet që sot të mbyllet cdo dilemë në lidje me denimin 10 vjecar të Korcarëve. Ditën e djeshme Presidenti i Skënderbeut,Ardjan Takaj...
Frymëzuar nga sytë e insekteve, materialet e reja me karakteristika të jashtëzakonshme optike janë shtypur në 3D. Antena të aftë për të filtruar frekuenca të caktuara elektromagnetike, reflektues parabolë që thithin dhe transmetojnë frekuenca të caktuara dhe shumë aplikacione të tjera për materialet e reja 3D të printuara të zhvilluara nga Universiteti Tufts. Duke u frymëzuar nga...
Aktorja e famshme Ashley Judd ka shokuar publikun dhe fansat e saj ne konferencën “Women in the World Summit” ku ajo ishte e ftuar. Ashley Judd ka treguar për herë të parë në publik një ngjarje teper të hidhur nga e shkuara e saj ku padyshim ka lë në gjurmë në memorian e saj.
Një zjarr i madh ka rënë në katedralen 850 -vjeçare të 'Notre Dame' në Paris. Ditën e djeshme, rreth orës 18:50, shtëllunga tymi dilnin nga kulmet e katedrales ndërsa brenda pak minutash zjarri filloi të përhapej në të gjithë katedralen e 'Notre Dame' dhe brenda pak orëve u shkrumbua nga flakët. Zjarrfikësit u munduan me shpirt...
Nga Tirana në Morinë Nga Tirana në Prishtinë mbërrin shumë më shpejt se në Peshkopi. Nisemi nga Tirana në orën 7:00 dhe në orën 10:30 jemi në Prishtinë. Rruga është e mirë, ecën pa lodhje. Është e diel dhe sa ka nis të pikojë shi: një kohë e mirë për të udhëtuar.  Sapo futemi në “Rrugën e Kombit”...
Protesta e opozitës vazhdon para parlamentit e  ndarë ne dy pjesë: njëra nga ana e  Ushtarit të Panjohur ndërsa ana tjetër nga Rruga e Elbasanit. Ndërkohë Kryemnistri i Shqipërisë z. Edi Rama ka reaguar me një status në Twitter. Me anë të postimit z. Rama mbështet policinë dhe etiketon opozitën sit të pa...
Një ekip me studentë të Departamentit të Drejtesisë, përfaqësuan Shqipërinë në konkursin ndërkombëtar Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition. Tashmë në vitin e tij të 60-të, Jessup është konkursi ndërkombëtar më i madh në botë për studentët e drejtësisë, me pjesëmarrës nga më shumë se 700 Universitete nga mbarë bota.
Protesta e Opozitës e cila po vazhdon që prej orë 18:00, është zhvendosur tashmë përpara parlamentit.  Pasi vazhdoi për gati dy orë përpara Kryemnistrisë me thirrjet “Rama ik”, Edi Paloka, iu bëri thirrje protestuesve të zhvendosen para parlamentit. Pas qëndrimit disa minuta para parlamentit, protestuesit u shpërndanë për shkak të hedhjes së gazit lotsjellës nga...
Shefi i Zyrës së Marrëdhënieve me Publikun në Ambasadën Amerikane në Tiranë, Z. Brian Beckmann, zhvilloi një bashkëbisedim me studentët e Departamentit të Shkencave të Komunikimit në Kolegjin Universitar “Bedër”. Krahas studentëve në nivelin bachelor dhe master, pjesë e takimit ishin edhe ish-studentë të diplomuar nga ky departament, të angazhuar në media të ndryshme të vendit. Bashkëbisedimi...
Tiranë, 10 prill 2019, në ambjentet e Akademisë së Filmit dhe Multimedias Marubi, u zhvillua premiera e filmit më të ri në treg “Ana Tjetër” Skenari, regjia dhe i gjithë realizimi i filmit me metrazh të shkurtër "Ana Tjetër" është kryer nga vetë maturantët e shkollës Don Bosko si produkt...
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS