Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Albin Kurti rizgjidhet kreu i Vetëvendosjes me 99% të votave.

Albin Kurti rizgjidhet kreu i Vetëvendosjes me 99% të votave.

0 Komentet 🕔22.01.2018 - 13:50

 

 

 

Albin-Kurti

Albin Kurti është zgjedhur në krye të  partisë Vetëvendosja si kandidat i vetëm  me gati 99% të votave. Më pak se 1% e aktivistëve të kësaj force politike deklaruan kundër dhe shumë më pak abstenuan ndaj themeluesit të parisë.

 

Vetëvendosja me anë të një njoftimi shpreh  falenderimet për të gjithë aktivistët e përfshirë në menaxhimin dhe administrimin e zgjedhjeve të brendshme dhe përkushtimin e tyre në mbarëvajtjen e këtij procesi.

Në procesin e votimit mes shumë atyre që nuk moren pjesë ishin Visar Omeri, Dardan Molliqaj, DardanSejdiu, ndërsa Shpend Ahmeti votoi në momentin e fundit para se të mbyllej votimi.

Lëvizja Vetëvendosje ka rreth 30 mijë anëtarë, por në zgjedhje, nga sa pretendon ajo uk morën pjesë as 30 për qind e tyre. Këta polemika ishin të pritshme.

Votimi që i kthen Albin Kurtit timonin e forcës politike së krijuar prej tij përpara 13 viteve, konfirmoi nga ana tjetër përçarjen e thellë në radhët e Vetëvendosjes, që kërcënon ta çojë atë drejt ndarjes, siç parashikojnë shumë analistë. Grupi i drejtuar nga Ymeri, mendohet  se do të jetë ai që do të formojë partinë e re.

Përgatiti: E.B

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 23, 2018
Clear
23°/12°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on April 24, 2018
Pjesërisht vranët
26°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
27°/13°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 23, 2018
Clear
28°/12°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on April 24, 2018
Pjesërisht vranët
26°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
27°/12°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 23, 2018
Clear
28°/11°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on April 24, 2018
Pjesërisht vranët
30°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on April 25, 2018
Clear
29°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr