Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Alarm në kryeministri, makina me eksploziv e prefektit të Vlorës

Alarm në kryeministri, makina me eksploziv e prefektit të Vlorës

0 Komentet 🕔13.12.2013 - 11:37

Një makinë e parkuar përbri Kryeministrisë vendosi në alarm policinë, e cila evakuoi stafin dhe realizoi një kontroll të imtësishëm për prezencën e eksplozivëve mëngjesin e sotëm. Ndonëse gjatë aksionit policor u kontrollua e gjithë godina e Kryeministrisë, vëmendja e njësive të posaçme anti-eksplozivë u fokusua tek automjeti i parkuar përbri Kryeministrisë.

Të dhënat paraprake flasin për një sasi eksplozivi prej 200 gramësh të pikasur në fund të makinës me targa TR 5066 N, e cila është në pronësi të Besnik Rrapo Dervishit, prefekt i Vlores.  Pas kontrollit të realizuar nëpërmjet qenve me erë, forcat e xhenios kryen edhe shpërthimin e komanduar, pas heqjes se lëndës eksplozive.  Prezenca e lëndës shpërthyese ju sinjalizua policisë rreth ores 9:00 nga një telefonatë anonime dhe mënyra se si ishte parkuar automjeti ngjalli shumë dyshime.

Alarmi vendosi në gatishmëri të gjithë strukturat shtetërore, ndërsa në vendngjarje mbërriti ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri dhe ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, shoqëruar nga prokurorë, oficerë të Gardës dhe funksionarë të tjerë të lartë të policisë.

Ndërkohë forca të shumta policie ndodhen në vendgjarje dhe kanë nisur punën për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

/Erilda Sulika/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
3°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214