Alarmi në aeroport, valixhja e harruar nga një udhëtar kinez

0

Një udhëtar kinez ka harruar valixhen në tualetin e në Aeroportin e Rinasit dhe kjo ka shkaktuar panik tek udhëtarët që prisnin të niseshin në mngjesin e sotëm.

Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se “ ka qenë një valixhe e harruar në WC-n e aeroportit, që ka ngjadhur dyshim tek një qyteta, i cili ka njoftuar menjëherë policinë.”

Forcat Blu rrethuan të gjithë aeroportin dhe hetuan edhe valixhen që shkaktoi alarmin. Pak më vonë përmes kamerave u identifikua se pronari i valixhes ishte një kinez, i cili e kishte harruar. Brenda valixhes gjendeshin mjete elektrike të parrezikshme.

Ndërkohë zyrtarë nga aeroporti theksuan se duhet bërë hetimi i objekteve të dyshimta duke marrë parasysh luftën kundër terrorizmit. E gjithë situata është vënë nënkontroll dhe puna ka vijuar normalisht në aeroport.

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here