Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Aksioni policor për motorët, ndalohen 350 drejtues

Aksioni policor për motorët, ndalohen 350 drejtues

0 Komentet 🕔22.10.2013 - 13:24

Rreth 350 përdorues motorësh dhe motoçikletash janë ndaluar sot  nga Policia e Tiranës, për mosrespektimin e rregullave të qarkullimit.

Nga burime brenda policisë mësohet se me urdhër të Policisë së Shtetit në kryeqytet ka nisur një aksion për drejtuesit e motorëve dhe motoçikletave. Gjatë kontrollit drejtuesve të mjeteve veç dokumentave dhe lejes së drejtimit për kategorinë “A”  është kërkuar mbajtja e kaskave, ndërsa në 350 raste janë marrë dhe masa administrative.

Gjatë 24-orëve të Fundit, 200 drejtues kanë marrë gjoba për mungesë të lejes së drejtimit dhe 150 të tjerëve për mosmbajtje të kokores së sigurisë.

Ky operacion, bëjnë të ditur burime të Policisë së Tiranës, do të vijojë edhe në ditët në vazhdim me qëllim që t’i jap fund përdorimit nga ana e drejtuesve të motoçikletave pa leje drejtimi dhe pa kokore.

Ky operacion do të ndihmojë Policinë të bëjë regjistrimin e plotë të këtyre mjeteve, pasi jo pak motorë apo motoçikleta janë përdorur dhe në ngjarje kriminale por rezultojnë të pa pronar dhe pa targ.

Prej ditës së djeshme strukturat rrugore janë pozicionuar në pikat kyçe hyrëse-dalëse të Tiranës.

/Elta Liksenaj/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214