Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Aksident hekurudhor në Zvicër, përplasen 2 trena

Aksident hekurudhor në Zvicër, përplasen 2 trena

0 Komentet 🕔30.07.2013 - 12:19

Të paktën një person ka gjetur vdekjen dhe 44 të tjerë janë plagosur nga përplasja e dy trenave në kantonin Vaud të Zvicrës, mbrëmjen e së hënës.  Sipas autoriteteve përkatëse 5 viktima nga ky aksident hekurudhor janë në gjwndje të rëndë shëndetësore.

Aksidenti ka ndodhur në Grange-Pres-Marnand, ndërsa ekipet emergjente dhe zjarrëfikësit kanë punuar gjatë gjithë natës për të kontrolluar nëse ka ende persona nën rrënojat e vagonëve të shkatërruar nga përplasja e trenave.

Mediat lokale raportojnë se në momentin e aksidentit, njëri prej trenave ishte nisur në drejtim të Laussane, kurse tjetri nga drejtimi i kundërt dhe po bëhej gati të ndalej në stacion.

/Laugert Qosja/ 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr