Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Akciza për cigaret, importuesit: Rritje me 10 lekë të reja

Akciza për cigaret, importuesit: Rritje me 10 lekë të reja

0 Komentet 🕔14.11.2013 - 17:47

Importuesit e cigareve në vendin tonë kërkojnë që akciza për cigaret  të rritet me 10 lekë të reja dhe jo 20 lekë sa flitet të jetë propozimi i Ministrisë së Financave. Aktualisht akciza për çdo paketë cigareje është 70 lekë, pra nëse çmimi i një pakete është 200 lekë të reja, 70 lekë të reja është akciza.

“Ne kërkojmë që akciza të rritet në mënyrë graduale, në mënyrë që ne të bëjmë planifikimet tona në buxhet. Domethënë ne sugjerojmë që akciza të rritet me 10 lekë të reja çdo vit, deri sa të shkohet në një kufi maksimal të vendosur dhe jo të ketë rritje drastike”, u shpreh Vilma Nushi.

Ndëkohë ish-ministri i Ekonomisë, Genc Ruli ka deklaruar se akciza nuk duhet të rritet, pasi rritja e saj do të bënte që të lulëzonte kontrabanda e këtyre produkteve .

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 25, 2018
Shiu!
9°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 26, 2018
Chance of Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 27, 2018
Bore!
5°/-4°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 25, 2018
Bore! Showers
-4°/-11°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 26, 2018
Bore!
-6°/-10°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 27, 2018
Bore! Showers
-6°/-16°
E mërkurë E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 12:00 PM CET on January 03, 2018
Shiu!
10°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 12:00 PM CET on January 04, 2018
Pjesërisht vranët
9°/-3°
It is forcast to be Clear at 12:00 PM CET on January 05, 2018
Clear
7°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr