Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Akciza për cigaret, importuesit: Rritje me 10 lekë të reja

Akciza për cigaret, importuesit: Rritje me 10 lekë të reja

0 Komentet 🕔14.11.2013 - 17:47

Importuesit e cigareve në vendin tonë kërkojnë që akciza për cigaret  të rritet me 10 lekë të reja dhe jo 20 lekë sa flitet të jetë propozimi i Ministrisë së Financave. Aktualisht akciza për çdo paketë cigareje është 70 lekë, pra nëse çmimi i një pakete është 200 lekë të reja, 70 lekë të reja është akciza.

“Ne kërkojmë që akciza të rritet në mënyrë graduale, në mënyrë që ne të bëjmë planifikimet tona në buxhet. Domethënë ne sugjerojmë që akciza të rritet me 10 lekë të reja çdo vit, deri sa të shkohet në një kufi maksimal të vendosur dhe jo të ketë rritje drastike”, u shpreh Vilma Nushi.

Ndëkohë ish-ministri i Ekonomisë, Genc Ruli ka deklaruar se akciza nuk duhet të rritet, pasi rritja e saj do të bënte që të lulëzonte kontrabanda e këtyre produkteve .

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
28°/17°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
23°/15°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of Shiu!
25°/14°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/13°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
24°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/13°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr