Agron Tufa padit adashin e tij, Alibalin

0

Shkrimtari dhe studiuesi Agron Tufa dhe njëkohësisht Drejtor Ekzekutiv në ISKPK, ka paditur dje në prokurorinë e Tiranës, me akuzën për shpifje  Z. Agron Alibali cili është avokat i posaçëm me Frost & Fire Consulting dhe jeton në Amerikë.

1b13a045cc85d3d49aa915873f357042-6mzycl4q3avndje8lgxn5pyrumafgtszfwhk4bqjx2g

 

Me anë të një postimi në facebook, Tufa bëri me dije padinë dhe arsyen duke i fotografuar dhe më pas duke i publikuar në profilin e tij.

 

Para disa ditësh Alibali postoi një shkrim te Panoram online, ku shkruhej me tendencë kundrejt Tufës, pasi ai ishte në një aktivitet mbi përkujtimet e maskarave të komunizimit,  ku  shkruhej: “Kjo lidhja këtu ka një foto fantastike: Zisin e Turpit. Me paret e PNUD-it është marrë Zisi me qira si simbol i mjeteve të transportit nën diktaturë. Shefi i PNUD-it në Shqipëri, kanadezi i lehtë Brian Ëilliams, që ka financuar 140,000 Euro bashkë me Ambasadorin italian për të shpikur “Aushvicin” shqiptar në Tepelenë, nuk ka as drojtje dhe as pikën e idesë se si po keqpërdorohet, dhe hipën lart në Zis.

Nuk e di i varfëri se në të nëjtin Zis është edhe Agron Tufa, që ka bërë deklaratën e  tmerrshme famëkeqe anti-Semite nga auditoret e UET-së. Pra, PNUD-i në “banëagon” me antisemitizmin më makabër… Jo vetëm që PNUD-i financon projekte anti-historike e antikombëtare, por tani na del edhe me akte të hapta anti-semite”.(TemA)

Ndërsa Tufa qe përgjigjur me  një shkrim po tek Panorama, ndërkohë që tashmë e përfunduar me paditje.

Ja postimi i Tufës:

“Avokatet e diktatures, enveristët, kjo racë mazokiste, pa dinjitet, këta shpifës të zellshëm e servila të atyre qe i kanë zhburrnuar e poshtëruar, këtyre qoleve të djeshme e të sotme pra, si shpifësi Agron Alibali, u duhet treguar vendi, keshtu, para drejtësisë. Është krejt tjeter punë pastaj nëse drejtësia ëshë prej të njëjtës lënde me këta qenie të ulëta…”

43180669_10217266973257569_9066827252079001600_n

/Objektiv.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here