Afrimi i Bale dhe largimi i Ozil krijojnë pakënaqësi në Madrid

0

Në Madrid të gjithë janë të shokuar nga ikja e Ozil. Sergio Ramos dhe Ronaldo kanë dalë hapur dhe janë shprehur se Ozil duhet të ishte lojtari i fundit që mund të largohej nga Reali.

Lidhja e ngushtë e Ozil me lojtarët e skuadrës ka bëra që ata ta ndjejnë shumë mungesën e ti. Disa prej tyre mendojnë se çmimi i lartë i Bale ka bërë që klubi të shesë Ozil.

Duke e parë Bale si shkakun kryesor për largimin e Ozil, disa lojtarë të realit nuk e kanë pritur mirë blerjen e fundit të Realit. Mes tyre mund të përmendim Cristiano Ronaldon dhe Sergio Ramos.

Nuk dihet se si do të jenë marrëdhëniet e Bale me pjesën tjetër të skuadrës, por diçka është e sigurt, Ozil i mungon gjithë Madridit.

/Ejup Lila/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here