Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Afganistan,18 oficerë të vrarë

Afganistan,18 oficerë të vrarë

0 Komentet 🕔20.09.2013 - 19:09

Gjatë një prite të ngritur nga talebanët në provincën veri-lindore të Badakhshan-it mbetur të paktën 18 oficerë të policisë afgane të vrarë dhe disa të plagosur .

Lajmi u bë i ditur nga Ministri i Brendshëm afgan që saktësoi se një hetim i mirëfilltë ka nisur për zbardhjen e sulmit.

ndërsa talebanët morën përgjegjësinë për sulmin duke deklaruar se kishin marrë nën kontroll armët e patrullës policore dhe trupat e pajetë të disa të vrarëve duke deklaruar se i kishin dorëzuar ato tek udhëheqësit tribalë të zonës.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr