Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Administrata pa shpërblim, fondi për personat me aftësi të kufizuara

Administrata pa shpërblim, fondi për personat me aftësi të kufizuara

0 Komentet 🕔11.12.2013 - 12:32

Këtë  vit administrata nuk do të  marrë shpërblimet e përvitshme para ndërrimit të viteve. Sipas burimeve nga Ministria e Financave fondi i destinuar për këtë  qëllim do të  përdoret për të  shlyer detyrimet e ndaj personave me aftësi të kufizuara.

Ky është  një  diskutim prej javësh mes ministrisë  së  Financave dhe asaj të  Mirëqenies Sociale, ku duket se më  në  fund është  rënë  dakord që  të  jepet pagesa e një  muaji për personat me aftë si të  kufizuara para festave. Ndërkohë  që  më  pas do të  vijojë edhe shlyerja e detyrimeve të  prapambetura gjatë  muajit janar.

Ndërkaq ishte Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë Erion Veliaj, që  bëri publike këtë problematike duke vënë theksin te fakti se borxhi ndaj kësaj shtrese arrinte në 6 miliardë lekë dhe se 170 mijë invalidë nuk ishin paguar prej muajsh.

/Erilda Sulika/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
12°/-1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
11°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Shiu!
11°/4°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
4°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Pjesërisht vranët
5°/-5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Mostly Cloudy
2°/-3°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Pjesërisht vranët
2°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214