Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Aborti, përparim në zbulimin e shkaqeve.

Aborti, përparim në zbulimin e shkaqeve.

0 Komentet 🕔12.09.2013 - 09:03

Shkenctarët thonë se kanë bërë një përparim të rëndeësishëm  për sa i përket fertilitetit dhe pse disa gra kanë pësuar dëmtime të përsëritura.

Studiuesit e Universitetit të Ëarëick-ut thonë se ata tani kanë treguar se nivelet e ulëta të steroideve cojnë në disa dështime.

Më shumë se nje në shtatë shtatzani përfundon në abort.Testet tregojnë se niveli i ulët i steroideve e bënë mitrën të ketë më pak të ngjarë të zhvillojë një embrion.

/Jonida Halili/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr