Shijoje para se ta postosh! –Alban Tufa

       Realiteti paralel, siç e quan prf Fuga, pra rrjetet sociale, shumicën e kohës hapin tema bosh dhe po ashtu japin zgjidhje boshe, që d.m.th nuk japin zgjidhje fare. Realiteti paralel, është i një shkalle më të epërme… (0)

Vajza e Elvis Preseley-t shkatërron pasurinë e të atit, padit menaxherin e saj

Vajza e Elvis, Lisa Marie Presley, trashëgoi pasurinë e tij prej 100 milion dollarë në vitin 1993 në moshën 25 vjeçare. 25 vjet më vonë ajo , thotë në një padi të marrë nga mediat amerikane se  është me 14.000… (0)

Pep Guardiola akuzohet për mbajtjen e një mesazhi politik

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola është akuzuar nga Federata e Futbollit  anglez për “mbajtjen e një mesazhi politik, veçanërisht një fjongo të verdhë”.   Ai shkeli rregullat e FA dhe rregullat e reklamave, tha organi qeverisës. Guardiola tha në… (0)

Çiklizëm: Mark Cavendish tërhiqet nga Abu Dhabi Tour pas rrëzimit në fazën e hapjes

Mark Cavendish i Britanisë u tërhoq nga turneu i Abu Dhabit gjatë fazës së parë pasi u rrëzua në të njëjtën shpatull që pati thyer në Tour de France vitin e kaluar. Nuk është ende e qartë se sa serioz… (0)

Schwarzenegger bëhet pjesë e komedisë “Kung Fury”

  Arnold Schwarzenegge do të bashkohet me aktorët  e mëparshëm  Michael Fassbender dhe David Hasselhoff.  David Sandberg gjithashtu do të fillojë të prodhojë filmin në kompaninë e tij të prodhimit  Unicorns Laser.  Sandberg po i përshtatet filmit të ardhshëm të filmit… (0)

“Diamanti më i rrallë i bardhë” do të shitet në Londër

Diamanti i përsosur, madhësia e një luleshtrydheje të madhe, pritet të marrë një çmim rekord botëror, bwhet fjalw për tregun në Sotheby’s në Londër këtë muaj. Duke peshuar pak më shumë se 102 karate, guri i rrumbullakët dhe i bardhë,… (0)

Google ngre çmimin e TV YouTube, shton sportin

Google po rrit çmimin e shërbimit të saj të YouTube TV në internet për klientët e rinj pasi shton kanale nga kompania “Time Ëarner Inc” (TËX.N) Turner, National Basketball League dhe Major League Baseball tha të mërkurën. Më pak se… (0)

Gareth Bale ka vendosur të kapë Manchester United-in

Gareth Bale është ‘shumë i lumtur’ në Real Madrid sipas agjentit të tij, pasi është raportuar se do të gris ndonjë ofertë nga Manchester United. Është raundi i letrës i së mërkurës. Gareth Bale është i vendosur të kapë ofertën… (0)

Shën Valentin në qytetin tim (Peshkopi)

Ftohtë. Dielli i 14 shkurtit sapo hapi sytë mbi qytet. Dëbora e vonuar e këtij viti nuk zbehu aspak dëshirën për të qenë pjesë e kësaj dite kaq të shumëpritur. Zbrazëtia e rrugëve te qytetetit fillon të zbehet që në… (0)

I dyshuari i vetëm i mbijetuar nga sulmet terroriste të Parisit në vitin 2015 po refuzon të flasë

I dyshuari i vetëm i mbijetuar nga sulmet terroriste të Parisit në vitin 2015 po refuzon të flasëmë tej në një gjykatë belge, ku ai është në gjyq për trazirat që çuan në arrestimin e tij. Salah Abdeslam ka thënë… (0)

12..5..
©2013, Objektiv All Rights Reserved.