Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

6-vjeçari merr certifikatë nga Microsoft

6-vjeçari merr certifikatë nga Microsoft

0 Komentet 🕔19.05.2015 - 08:09

Një 6-vjeçar në Britani tashmë është një profesionist i certifikuar nga Microsoft, pas kalimit të provimit nga gjigandi i softwerit. Djaloshi ka marrë një çertifikatë si specialist i Microsoft Office.

Prindërit e Humza Shahzad e kanë inkurajuar që të vogël që të merret me botën e teknologjisë, duke i dhënë atij një telefon inteligjent që në moshën 2 vjeçare. Gjashtë muaj më vonë ai mori kompjuterin e tij të parë. Babai i tij ekspertë i teknologjisë, dhe nëna e tij mësuese janë përpjekur vazhdimisht që ta informonin djalin e tyre për çdo gjë që lidhet me teknologjinë.

BBC raporton, se djaloshi mori provimin për platformën Word 2013 dhe tani ai është profesionist i çertifikuar nga Microsoft. Djaloshi Humza Shahzad është edhe profesionist i paketës Office të Microsoft, ”Certifikata e Ekselencës” që Humza mori e vërteton këtë. Pasi gjithë këtyre, ai thotë se kur të rritet do që të bëhet pilot.

/Rovena Mydini/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214