Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

519.4 miliardë lekë për buxhetin e vitit 2019

519.4 miliardë lekë për buxhetin e vitit 2019

0 Komentet 🕔14.11.2018 - 10:53

Ministri Ahmetaj sqaroi se shpenzimet e vitit 2019 do të jenë 5.9 përqind më shumë se të vitit 2018. Rekord duket edhe shifra për mirëmbajtjen e rrugëve.

“Në bashkëpunim me projektin e BB për mirëmbajtjen e rrugëve do të ofrojmë mbështetje financiare për këtë sektor si asnjë herë më parë që kap shifrën e gati 4.4 miliardë lekëve”.download (2)

Në vitin 2019 do të rriten edhe pagat. Në arsim dhe shëndetësi deri në 7%, në Ministrinë e Mbrojtjes nga 10% deri në 19%  dhe diplomatëve deri në 20%.

Falë performancës në arsimin parashkollor, fondet për edukatorët do të rriten me 1.9% në raport me vitin 2018 dhe ndarja e fondeve për çdo bashki do të bëhet me një formulë që do të  mbështetet kryesisht në numrin e nxënësve përfitues - shpjegon ministri Ahmetaj.

 

 

 

/G.ASLLANI/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
3°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214