Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

5 këshilla për të mbajtur kujtesën në formë

5 këshilla për të mbajtur kujtesën në formë

0 Komentet 🕔14.09.2013 - 08:18

1-Lexoni libra. Në këtë mënyrë jo vetëm që do të vini trurin në lëvizje duke imagjinuar periudha të ndryshme kohore dhe kultura, por do të keni histori interesante për të treguar miqëve.

2-Luani lojëra. Lojërat janë mënyra më e mirë për të sfiduar trurin. Kështu fjalekryqet, lojërat elektronike përmiresojnë shpejtësinë dhe kujtesën e trurit, pasi të gjitha mbështeten tek matematika.

3-Përdorni dorën e kundërt. Kalojeni ditën duke bërë gjëra me dorën qe nuk e perdorni, si dhe mbajeni orën në dorën e kundërt  që të  kujtoheni për të.

4-Mesoni numrat e telefonit.

5-Hani edhe për trurin tuaj. Kjo do të thotë se duhet tq përqëndroheni tek vajrat e peshkut, salmoni, arrat, bajamet dhe vaji i ullirit.

/Jonida Halili/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Pjesërisht vranët
18°/7°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Chance of Shiu!
6°/-1°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
8°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Shiu!
11°/5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
9°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr