Nishani merr pjesë në pritjen e Obamës

0

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani dhe Zonja e Parë, Odeta Nishani kanë marrë pjesë në pritjen e organizuar nga Presidenti i SHBA, Barack Obama dhe Zonja e Parë Michelle Obama, në mbledhjen e përgjithshme të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara.

Po ashtu Presidenti Nishani ka marrë pjesë në Sesionin e hapjes së Debatit të Përgjithshëm në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Gjatë qëndrimit të tij në SHBA, Presidenti Nishani ka marrë ftesë edhe nga ish-Presidenti i SHBA, Bill Clinton në takimin e Dhjetë të Nismës Globale Klinton, që zhvilloi punimet nga data 21 deri më 24 shtator 2014

10665808_730323677017071_330640309204430603_n10340073_730323703683735_6125234197806192563_n

/Objetkiv.al/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here