Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Vlorë, shpërthen makina, humb jetën drejtuesi i automjetit, dy të plagosur

Vlorë, shpërthen makina, humb jetën drejtuesi i automjetit, dy të plagosur

0 Komentet 🕔28.08.2014 - 09:03

Vlorë-Një tritol i fushishëm ka shpërthyer mëngjesin e sotëm në qytetitn e Vlorës, nga ku një person ka humbur jetën dhe kanë mbetur të plagosur dy të tjerë. Shpërthimi është shënuar rreth orës 07:15 në rrugën transballkanike Vlorë-Skelë, në sheshin “Omonia”.  Mjeti I tipit ‘Mistubishi I bardhë fuoristradën, me targa AA848 XJ në të cilin udhëtonin 2 persona ka marrë flakë.

Ngjarja ka ndodhur kur mjeti ka qenë në lëvizje , ku si pasojë e shpërthimit ka humbur jetën drejtuesi i automjetit, Isuf Brahimaj, rreth 44 vjeç. Viktima është gjetur i pajetë totalisht i shkrumbuar në derën e pasme të mjetit.

E plagosur ka mbetur pasagjerja Ornela Gjini 19 vjeç, e cila është dërguar me urgjerncë drejt spitalit rajonal të qytetit, ku ka marrë edhe ndihmën e parë. Burime nga spitali bëjnë me dije se 19 vjeçarja ka djegie të shkallës së tretë dhe ndodhet në gjendje të rëndë në spital. Ndërkohë pritet transportimi i saj drejt spitalit të Traumës në kryeqytet.

I plagosur ka mbetue edhe një kalimtar i rastit, i cili është dërguar menjëherë në spoital dhe është në gjëndje jashtë rrezikut për jetën.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë për të hetuar mbi ngjarjen. Paraprakisht dyshohet se mund të jetë një shpërthim i telekomanduar, por ende shkaqet nuk bëhen të qarta.

/Objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Pjesërisht vranët
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
11°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
9°/2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Chance of Shiu!
7°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Pjesërisht vranët
6°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
5°/-5°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 10, 2018
Bore!
4°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 11, 2018
Clear
2°/-8°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 12, 2018
Clear
2°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214