23 të vdekur nga shembja e 3 ndërtesave në Marok

0

Shkon në 23 bilanci i viktimave të shkaktuara  nga shembja e 3 pallateve në Marok. Ngjarja ka ndodhur  ditën e premte  në Kazablanca, ndërkohë që 3 ditë më vonë  forcat e shpëtimit kanë arritur të nxjerrin dhe 15 trupa të tjerë  të cilët kishin mbetur të bllokuar nën rrënoja.

Nga ngjarja mendohet se ka rreth 60 të plagosur, por autoritetet vendase theksojnë se këto shifra nuk janë definitive duke marrë parasysh ndryshimin e situatës në çdo moment.

/Arjola Hajdini/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here