Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

23 qershori, temë diskutimi në Helsink

23 qershori, temë diskutimi në Helsink

0 Komentet 🕔30.04.2013 - 18:15

Komisioni Amerikan i Helsinkit do të zhvillojë më datë 6 maj seancën dëgjimore për Shqipërinë.

Në këtë seancë temë diskutimi do të jetë procesi zgjedhor, edhe pse ka filluar të shprehet qartë shqetësimi se që tani po përballemi me standarde poshtë pritshmërisë.

“Pavarësisht progresit të arritur në këto vite tranzicioni, Shqipëria ka problem në ndërtimin e institucioneve demokratike dhe në sundimin e ligjit. Ndërsa vendi po përgatitet për zgjedhjet parlamentare të qershorit, kjo seancë shpreson të vlerësojë shkallën në të cilën progresi ka nisur të bjerë poshtë pritshmërive, në vend dhe jashtë, dhe se cfarë mund të bëhet për të shpejtuar rrugën për reformat e mëtejshme për sa I përket qeverisjes së mirë”, thuhet në njoftimin për mbajtjen e kësaj séance.

Në takimin e 6 majit do të marin pjesë përfaqësues të diplomacicë shqiptare, analistë, si dhe përfaqësues të cështjeve Europiane dhe Euroaziatike.

/Erzen Carja/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-5°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
1°/-7°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
Array°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214