Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Statusi, Dritëro Agolli: politikanët tanë e kanë fajin, ata nuk dinë të sillen si europianë, po taksojne trurin dhe dijen

Statusi, Dritëro Agolli: politikanët tanë e kanë fajin, ata nuk dinë të sillen si europianë, po taksojne trurin dhe dijen

0 Komentet 🕔09.01.2014 - 15:03

Sipas shkrimtarit të njohur Dritëro Agolli, klima që politikanët shqiptarë kanë krijuar dhe skepticizmi i europianëve ndaj saj janë përgjegjëse për dështimin e marrjes së statusit.

Ai u shpreh se në këtë gjendje kur populli është i varfër dhe mendon për hakmarrje e forcat politike vazhdojnë zënkat dhe nuk sillen si europianë, duket sikur jemi në mesjetë. Është shumë normale që BE të trembet nga degradimi i vendit apo trazirat sociale që mund të sjellë.

Më tej z.Agolli ka vlerësuar faktin që refuzuam armët kimike, “një mik mbetet i tillë edhe kur thotë jo”, shprehet ai. Në lidhje me rritjen e taksave shkrimtari thotë se taksat që i merren popullit në mënyrë të tërthortë janë rritur dhe kjo do të sjelle varfëri të madhe, nuk është e thënë që rritja e çmimit të cigareve do t’i ndalojë përdoruesit, vetëm do t’i varfërojë ata.

Z.Agolli bën thirrje për një seleksionim të taksave sepse, sipas tij po taksohet truri dhe dija, nuk jetojmë në barazitizmin e Leninit.

B.Belegu

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
26°/15°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Thunderstorm
25°/15°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Chance of a Thunderstorm
28°/16°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
26°/14°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
26°/14°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Thunderstorm
26°/14°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/12°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CEST on May 25, 2018
Clear
27°/13°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr