Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

22 shtator Rama viziton Beogradin, Vuçiç: Shqipëria treg ideal për serbinë

22 shtator Rama viziton Beogradin, Vuçiç: Shqipëria treg ideal për serbinë

0 Komentet 🕔29.08.2014 - 14:38

Kreu i qeverisë, Edi Rama viziton Beogradin më 22 shtator me ftesë zyrtare të Kryeministrit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Vuçiç u shpreh se në këtë takim do të diskutohet mbi çështje serioze mes dy njerëzve të përgjegjshëm.

“ Ne do të jemi mikëpritës të mirë dhe do të diskutojmë për çështje serioze dhe mendoj se kjo është mundësi e mirë për kompanitë serbe. Është një mundësi për eksportin, pasi Shqipëria është një treg ideal për Serbinë” ka thënë ai në Berlin.

Një nga synimet e shtetit serb është strategjia për të hyrë në tregun shqiptar duke planifikuar mire. “Grupet tona do të krijojnë një plan të detajuar dhe me rezultate të qarta”

Kjo vizitë e një kreri të vendit vjen pas takimit të fundit më 1946 takimi mes Titos dhe Enver Hoxhës.

/Objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of a Thunderstorm
32°/19°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Chance of a Thunderstorm
31°/19°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
29°/18°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Pjesërisht vranët
28°/17°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Chance of a Thunderstorm
31°/18°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Shiu!
20°/8°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on June 20, 2018
Chance of Shiu!
29°/16°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CEST on June 21, 2018
Pjesërisht vranët
31°/16°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on June 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
30°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr