Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

2018 ka qënë vit i suksesshëm sipas Ministrit Ahmetaj

2018 ka qënë vit i suksesshëm sipas Ministrit Ahmetaj

0 Komentet 🕔09.01.2019 - 10:36

Në një konferencë për shtyp, Ministri Ahmetaj tha se Shqipëria tashmë, sipas shifrave jo të qeverisë, por sipas institucioneve të besueshme ka rritjen ekonomike më të lartë në rajon.

“Opozita ka gjetur një mënyrë të gabuar për betejën e saj, 11.123 biznese të reja janë hapur në 2018. Është një vit record me 1 mld euro investime të huaja”- tha Ahmetaj.

Që nga viti 2013 Shqipëria ka pësuar vetëm rritje në ekonomi, borxhi është rreth 10% më i ulët se në 2013-ën dhe sfida tjetër e qeverisë është ulja e varfërisë.

Ahmetaj gjithashtu premtoi se do të nënshkruajë edhe këstin e radhës për ish-të përndjekurit politik.

download (1)

Qeveria “Rama2” nuk krijoi një borxh, por lehtësoi qytetarët nga borxhi.

Ministri përpara gazetarëve foli për rritjen ekonomike, ku shifrat nuk sfidohen dot.

“Papunësia është ulur në nivel historik ,12.2%.  Konsumi qytetar ka ardhur duke u rritur dhe ka ende shumë punë për të bërë, që të ulet varfëria”, u shpreh Ahmetaj.

 

/G.Asllani/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214