Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

10  Arsyet pse bebet janë më të  zgjuara se sa i mendonim

10 Arsyet pse bebet janë më të zgjuara se sa i mendonim

0 Komentet 🕔13.10.2014 - 11:02

Bebet janë krijesat, për të cilët ne e kthejmë kokën kur ato qajnë kur kanë nevojat më bazike. Por, keni menduar ndonjëherë se inteligjenca e tyre është me zhvilluar seç mund ta përceptojmë vetë ne.  Më poshtë  ju prezantojmë me 10 karakteristikat që i bëjnë bebet  te zgjuara më shumë  nga sa i mendonim.

1-Bebet e kuptojnë kur u flitet një gjuhë e huaj

2- Bebet mund të kuptojnë emocionet e ndryshme

3-Truri i bebeve zhvillohet kur ata luajnë muzikë.

4-Bebet e vogla mund të kuptojnë fjalët.

5-bebet  mund të shprehin simpati

6- Bebet e adhurojnë dhurimin

7-Bebet vlerësojnë dispilinën

8- Bebet mësojnë nëpërmjet kopjimit

9-Bebet mund të  njohin veten\

10-Bebet lindin duke ditur si të notojnë dhe instiktivisht mbajnë frymën në ujë.

 

/Objektiv.al/

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr