Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

10 200 mbetës në Matematikë

10 200 mbetës në Matematikë

0 Komentet 🕔23.06.2014 - 09:31

Matematika është një ndër  lëndët më të vështira për përvetësim, përfundim ky i dalë nga matura shtetërorë ku rezultojnë rreth 10 200 maturantë ngelës.

Shifrat shpjegojnë se 10 200 maturantë kanë marrë notë jokaluese, ndërsa përqindja e kaluesve është 76 përqind. 2 mijë nxënës janë vleresuar më notën 10, ndërsa nota që dominon më shumë është nota 5 dhe 6.

Në krahasim me një vit më parë, ngelësit ishin vetëm 2 100 nxënës.

Ndërkohë, Agjencia Kombëtare e Provimeve konstaton se numri i mbetësve këtë vit në provimin e matematikës është më i lartë se ai i një viti më parë.

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr